Учні школи підтримали патріотичну акцію «Мак пам’яті» з вшанування ветеранів війни, учасників українського визвольного руху часів Другої світової війни, жертв нацистських переслідувань, нинішніх захисників Вітчизни у рамках Всеукраїнської акції «Пам’ятаємо! Перемагаємо!».Символ пам’яті та перемоги – «квітку маку» виготовили учні школи на чолі з вчителем образотворчого мистецтва Дикун Т. І.
Червоний мак традиційно символізує для Європи пам’ять про героїв, загиблих у боях ХХ ст.
Ця історія почалася в 1915 році, під час Першої світової війни, коли канадський військовий лікар Джон Маккрей написав вірш «В полях Фландрії», щоб вшанувати пам’ять свого друга, який загинув від поранення осколком у битві при Іпрі.
Джон Маккрей загинув у 1918 році і був похований у Франції. Його канадський будинок зараз перетворено на музей. Поряд розміщена плита з вигравіруваним віршем.
«В полях Фландрії» став широко відомим, і вже в 1915 році американський професор Мойна Міхаель запропонувала носити на грудях червоний мак як символ пам’яті про загиблих. Пізніше червоні маки стали виготовляти в Європі (спочатку у Франції, а потім і у Великобританії), а гроші від продажу штучних квітів віддавати на благодійність: ветеранам, сиротам, сім’ям військових. Сьогодні це стало загальноєвропейської традицією.
Ідея застосувати червоний мак в якості нового для України символу Дня Перемоги належить Українському інституту національної пам’яті та Національній телекомпанії України. Графічний дизайн розробив харків’янин Сергій Мішакин. Зображення повинно викликати асоціації не тільки з квіткою, але і з кривавою раною від кулі. Це символ поваги до тих, хто переміг нацизм, скорботи й пам’яті про загиблих.
Червоний мак — не лише європейський, але й український символ, адже в нас здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров…
Ми низько вклоняємося ветеранам війни, яких залишилося серед нас, на жаль, не так багато, та вшановуємо пам’ять усіх загиблих співвітчизників, які боролися з нацистським режимом чи стали його жертвами. А також ми вшановуємо пам’ять загиблих під час нинішніх військових дій на території України.
|